Szakítanunk kellene, vagy még húzzuk?
A szakítás első gondolat egy igen megterhelő időszak elejét jelenti, mind az adott személy számára, mind társra nézve egyaránt. Ez egy hosszú döntési folyamat, míg elérkezünk arra a pontra, hogy azt mondjuk elég. Ez lehetnek hónapok, de akár évek is, ugyanis nem megy könnyen elérkezni a „végső állomásra”. Fontos, hogy párkapcsolatokban történő változások fejlődést eredményezzenek és kölcsönösségen alapuljon az együttműködés, együttélés. Ha bármelyik fél ezeknek hiányát éli meg, akkor rögtön bekapcsol azt a szoftverünk, hogy meg kell változtatnunk parterünk személyiségét, hozzáállását a problémás pontra / pontokra vonatkozóan. Ha ez a változás nem következik be bizonyos idő elteltével, akkor lép fel bennünk a „nem bírom tovább” gondolata.
Mi akadályozza a döntés meghozatalát? Kevesen tudjuk felvállalni a szakítással járó nehézségeket. Könnyebbik utat választva szeretjük a felelősséget átadni partnerünknek. Legtöbbször azzal a sémával dolgozunk, hogy hajlamosak vagyunk benne maradni egy rossz kapcsolatban, mint sem kilépni a komfortzónánkból. Veszélyes játék ez, mert a vége szinte mindig ugyan az. Véget ér a kapcsolat, a kérdés az, hogy előbb vagy utóbb következik-e be.
Melyek azok a jelek, amelyek segítségünkre lehetnek a döntésünk meghozatalában?
Íme, néhány:
- Az természetes, hogy néha átgondoljuk a kapcsolatunk minőségét, azonban ha sokszor merül fel bennünk a kérdés, hogy miért is vagyunk együtt, akkor azt már intő jelnek vehetjük.
- Egy megbízható kapcsolat két lábon áll a földön és ezek a lábak, az őszinteség és a bizalom. Ez a két tényező az, amitől a partnerek közelinek érezheti magukat egymáshoz. Ha a bizalom valamilyen oknál fogva nincs jelen megfelelő mértékben a kapcsolatunkban, akkor bizony nem tudunk önmagunk lenni és a kapcsolatunk máris egy újabb negatív ponthoz érkezett.
- A közös érdeklődési kör hiánya széthúzást eredményezhet, és ha ez be is következik, akkor nem azonos irányba haladunk parterünkkel. A külön szerzett élmények más-más embereket hoznak közelebb hozzánk, és ez egyenes arányosságban távolabb vet minket párunktól. Ezt megélni nem kellemes és hosszútávon egyenes út a szétválás irányába.
- Ha az apró, idegesítő szokások elfogadása nehézséget okoz számunkra, valószínűleg örökre zavarni fog minket. A nagyobb problémák megbeszélése sem működik köztünk? Egy igazi szerelemes pár esetén, egy jól működő kapcsolatban a kisebb és nagyobb horderejű problémákat is sikerül rendezni, megbeszélni. Ha többször nem sikerül rendezni a felmerülő nézeteltéréseket, akkor ezek csak gyűlnek, és csak idő kérdése, hogy mikor vezetnek a kapcsolat végéhez.
Sokan élünk párkapcsolatban anélkül, hogy végig gondolnánk, hogy mi az, amire szükségünk van, és mik azok, amit egy társban keresünk. Fontos azt is tudnunk, hogy mit várunk el egy párkapcsolattól, valamint, hogy lássuk saját igényeinket és határainkat egyaránt. Ha ezekkel a határokkal és igényekkel nem vagyunk tisztában, akkor fordulhat elő, hogy sok év után egy nagyobb döntés előtt állva szembesülünk azzal, hogy más irányba tervezzük életünket a jövőre vonatkozóan, és felmerül a kérdés bennünk, hogy hogyan tovább…
Ha tartós párkapcsolatot tervezünk, akkor érdemes, már az elején tisztázni, hogy ki mire számíthat a másiktól, ehhez azonban ténylegesen szükségünk van határaink tisztánlátására, valamit vágyaink valós megfogalmazására.
Fontos, hogy elkezdjünk felhagyni eddigi szokásainkkal és megtenni az első lépést még ma a boldogabb életért! Ha úgy érzed, nem tudsz megbirkózni a jelenlegi élethelyzeteddel, fordulj hozzám bizalommal a kapcsolat menüpontban található elérhetőségek egyikén.
Ha tetszett a cikk és érdekesnek találtad, oszd meg ismerőseiddel is! Ha felmerült bármilyen kérdésed a témával kapcsolatban, írj nekem egy üzenetet az info@yellowpillowcoaching.hu email címre, és néhány napon belül válaszolok.